avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Activitate ceciliac

Activitate ceciliac

Răspuns la discuția am o datorie la banca
multumesc pt raspuns, dar din pacate atat masina cat si apartamentul sun cumparate in timpul casatoriei. Problema este daca odata ipotecat apartamentul la alta banca, cea la care sunt eu datoare, poate sa ajunga la executare???
am la o banca o datorie de 5000 euro luati cand inca mai aveam un loc de munca. Cand am ramas fara serviciu, am facut o restructurare, apoi a doua...dar din pacate nu am reusit sa achit mare lucru din datorii. Nu am pe numele meu nimic,dar sotul are o masina si apartamentul care este ipotecat la o alta banca pentru un credit care a fost ipotecar, dar pe care l-am transformat in credit de nevoi personale cu ipoteca. La acest credit eu sunt codebitor. Vreau sa stiu daca banca la care eu personal am credit, poate sa ajunga la executare silita si sa ia masina sotului(care de fapt nu mai este la noi, am vandut-o dar nu s-au facut actele) sau sa ajunga la executarea apartamentului. Sunt disperata pentru ca primesc multe amenintari de la banca si firme de recuperari. Va rog din suflet dati-mi un raspuns urgent.