avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Activitate mariana68

Activitate mariana68

multumesc mult
pt ce perioada pot beneficia de somaj daca depun acum dosarul si pt ce perioada puteam beneficia daca depuneam dosarul de la inceput ?
am inceput contractul de munca la data de 01 11 2010 si a incetat la data de 21 11 2011
poti obtine ajutor de somaj daca s-a desfintat postul si ai incetat raportul de munca in acest sens,dar nu ai depus dosarul la somaj si au trecut peste 5 luni de atunci perioada in care nu ai fost angajat?
Răspuns la discuția cim operare revisal
multumesc mult pt sfaturi
Răspuns la discuția cim operare revisal
initial a incetat raportul de munca prin intelegerea partilor intrucat asa a solicitat, ulterior si-a exprimat dorinta de a beneficia de somaj motiv pt care am corectat in revisal si am incetat contractul prin desfintarea postului dar nici aceste documente nu le-a semnat
Răspuns la discuția cim operare revisal
buna ziua ,obiectul litigiului este anularea deciziei,plata de daune morale 10000 lei si plata drepturilor salariale de la plecare pana in prezent
am o mare problema am operat in revisal fara semnatura an gajatului desfacerea contractului de munca la solicitarea lui telefonica iar acum m-a dat in judecata la tribunalul muncii,cum ma pot apara?