avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 568 soluții astăzi
Forum Activitate gabystoica

Activitate gabystoica

pe data de 22 aprilie fiind cu masina la un prieten,a sosit un echipaj de politia locala si a intrebat a cui este masina de la poarta ,eu am spus ca este amea,iar ei ca erau 2,mi-au cerut documentele masini si ale mele.Eu fiind in curtea prietenului si masina parcata pe dreapta linga alte 3 masini iam spus politaiului ca mi se pare abuziv si nefondat sa-i arat documentele masinii ci doar buletinul meu.Am iesit din curte afara,iam dat c.i. ,iar ei au spus sa-i urmez la sectia de politie,eu amintrebat de ce iar ei mi-au raspuns ca trebuia sa le arat documentele masinii si permisul.au plecat cu c i fora explicatii si au revenit peste 2 ore cu c.i. si spunind ca mi-au facut proces verbal .Pa 17 mai am primit proces verbalcare spune asa. A condus auto....,fara a AVEA asupra sa documentele prevazute de lege in momentul controlului,respectiv permis conducere,document de inmatriculare si inregistrare al autovehicolului. Am primit amenda 560 8 puncte amenda au pus un martor pe unul dar nu dintre cei care eram acolo respectiv 5 ,si au scris la mentiuni ... Contravenientul refuza sa ramina prezent la intocmirea procesului verbal.

ce trebuie sa fac sa nu platesc amenda deoarece eu nu circulam,nu eram linga masina si mi se parea o chestie abuziva din partea lor