avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 290 soluții astăzi
Forum Activitate tincaflaviusms

Activitate tincaflaviusms

Poti , insa ai grija pentru ca daca trec 60 de zile de la data absolvirii , nu o sa mai poti beneficia de ajutorul de somaj. Despre ce vorbesti tu este ajutorul de somaj :)
Răspuns la discuția Probleme angajator fisa fiscala
freeelis a scris:

Incercati sa mergeti la arhiva instantei ... este vacanta judecatoreasca pana la 01.09.2012


Este ok. Am obtinut termen de 03/09/2012 in loc de 04/02/2013 . Este perfect.Multumesc
Răspuns la discuția Probleme angajator fisa fiscala
freeelis a scris:

Felicitari ...=D>


Deci in 25 iulie am depus cererea de preschimbarea a termenului de judecata. Nici pana in ziua de azi termenul nu s-a schimbat,cel putin nu am fost notificat despre acest fapt. Oare nu s-a acceptat...sau dureaza mai mult ? Mersi
NU este legal. Contul de overdraft chiar daca sunteti concediat / plecati de la o firma ramane , doar ca se transforma in cont de credit / card de credit. Stima
Răspuns la discuția adeverinta medicala
ondino a scris:

Eliberarea de adeverinte medicale face parte din lista serviciilor medicale "de suport "pe care medicii de familie sunt obligati sa le faca chiar si pt. persoanele neasigurate,fara plata.
Cu toate acestea sunt f. multi medici de familie care taxeaza si acest serviciu cu minim 5 lei.....


Din pacate exista si astfel de medici de familie ... chiar nimeni nu ii controleaza?
Pai ... daca nu ai aceste sume trecute in contractul de munca,atunci sumele promise NU ai cum sa le recuperezi . Din pacate.

Oricum daca zici ca nu semnezi state de plata si iei bani in mana ... ceva nu este ok. Cere-le statele de plata sa ti le arate cine semneaza in locul tau. Sau poate ca contractul de munca nu iti este inregistrat la ITM.Poti verifica si acolo.Succes


Teoretic nu prea . Revizia periodica fiind ITP-ul nu? Nu prea inteleg cum s-a putut si asta face in Romania , in mod normal se face in tara in care este inmatriculata masina.
Răspuns la discuția Probleme angajator fisa fiscala
freeelis a scris:

Felicitari ...=D>


Multumesc mult pentru ajutorul acordat ! M-ai ajutat enorm de mult in proceduri , sunt recunoscator !
Răspuns la discuția Probleme angajator fisa fiscala
freeelis a scris:

Uitati un astfel de model :

Dosar nr.
Termen de judecata :

Domnule Presedinte.

Subsemnatul,......, domicilat in ......, avand calitatea de reclamant in dosarul mentionat mai sus, va aduc la cunostinta ca noua adresa a paratei SC ..... este .......
Atasez certificatul constatator emis de catre ONRC.

Data .....

Semnatura,

Domnului Presedinte al ......................................


Am facut o nota exact cum am facut si pentru anuntarea schimbarii sediului social...S-a acceptat.
Răspuns la discuția Probleme angajator fisa fiscala
Adica tot la fel ca si nota catre tribunal ... ca si cum ar fi o scrisoare.Nu?