avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Activitate dariusnego

Activitate dariusnego

Răspuns la discuția Am dreptul la o alta dovada?
eu trecut 20 de zile decat mi s.a luat permisul si nu am primit inca procesul verbal. daca nu vine in 30 de zile am inteles ca este nul. ce trebuie sa fac dupa cele 30 de zile ca sa imi i.au permisul inapoi, asta in cazul in care nu imi vine procesul acasa in urmatoarele 10 zile?
Răspuns la discuția Am dreptul la o alta dovada?
dupa ce am refuzat sa semnez procesul verbal el s-a suit in masina si a plecat deci nu a luat datele de la nici-un martor care sa confirme ca eu am refuzat si am martor care poate sa afirme asta ca el dupa ce eu am refuzat sa semnez s-a suit in masina si a plecat impreuna cu colegul sau
Am refuzat sa semnez pv pt neacordare de prioritate la pietoni si mi-a fost suspendat permisul timp de 30 de zile si am primit o amenda. Procesul trebuie sa imi vina acasa si pentru a putea plati doar jumatate trebuie sa platest in 24 de ore, dar intrebarea mea este daca regula asta se mai aplica chiar daca au trecut aproape 2 saptamani (sambata sunt 2 saptamani), decand am primit amenda dar procesul nu l-am primit inca? Va multumesc anticipat
Răspuns la discuția Am dreptul la o alta dovada?
Multumesc mult pentru raspuns. Norocul meu este ca am avut un martor in masina cu mine si o sa incerc sa contesc macar pentru a-mi prelungi dreptul de conducere pana la solutionarea cazului asta in caz ca nu voi castiga in instanta plus ca bazez pe faptul ca s-ar putea sa nu primesc procesul verbal in termen de 30 de zile si atunci am scapat fara contestatie
Buna ziua,
In data de 17.05.2012 mi s.a retinut permisul de conducere pt neacordare de prioritate la pietoni si am primit dovada de circulatie timp de 15 zile, pana in data de 02.06.2012. Nu am semnat procesul verbal si pana azi nu l-am primit acasa. Azi, 29.05.2012 am primit o hartie de la Politie ca mi se suspenda dreptul de a conduce din data de 02.06.2012 dar procesul nu a sosit inca. Daca nu il primesc pana in data de 02.06.2012 am dreptul la o noua dovada de circulatie? Daca nu ce trebuie sa fac, deoarece doresc sa il contest pt a putea conduce pana la solutionarea cazului macar, dar nu am ce. Multumesc anticipat