avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 435 soluții astăzi
Forum Activitate sebastian70

Activitate sebastian70

Buna ziua,as dori o lamurire daca se poate,locuiesc intr-un bloc al primariei,avem toti montate apometre individuale,dar de fiecare data cand ne vine factura la apa apar niste cantitati anorme cu titlul de piuerderi,pierderi care ajung uneori si la 7-8 mc de persoana.au venit cei de la apa-canal,cei de la primarie,au controlat tot ce se putea dar nu au gasit nici o pierdere,totusi luna de luna suntem taxati in plus.asa se face ca apar diferente intre consumul de pe apometre si apometrul blocului,diferente enorme,de cate 100-200 mc.daca ar fi asa,dupa atatea luni dl nostru ar trebui sa fie situat in mijlocul unui lac mare....ma intreb daca e legal sa ni se bage asa cu nerusinare pe gat atat amar de apa la plata
Răspuns la discuția Pedepse ptr.abuz de putere
buna ziua dl avocat.as dori o informatie.ieri,baiatul meu in varsta de 20 de ani,a fost bruscat de un grup de agenti de politie,imbrancit,lovit cu cotul in spate,injurat,si dus la sediul politiei,acolo unde normal ca am mers si eu.ajuns la sediu,a fost cautat prin buzunare,din nou au fost aduse cuvinte injurioase la adresa lui,si a fost amenintat ca ''lasa ca ne intalnim noi pa starda si atunci vezi tunici o amenda,nimic,doar amenintari.asta e cevca legal?