avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 393 soluții astăzi
Forum Activitate enycike

Activitate enycike

Răspuns la discuția malpraxis?
multumesc pentru raspuns
Discuție malpraxis?
Buna...mama mea a murit acum 2 saptamani. Joi a inceput sa aiba febra, greturi. Vineri s-a simtit la fel iar sambata a inceput sa o doara burta foarte tare. Seara nu a mai putut suporta durerea si s-a decis sa cheme o ambulanta. Ajunsa la spital i-au facut niste analize, dar nu au putut sa isi dea seama care era cauza. I-au administrat doar niste medicamente pentru dureri si febra. Duminica toata ziua a a vut dureri insuportabile, febra si nimeni nu o baga in seama. I-au mai facut niste analize, tot nu a iesit nimic. La insistentele tatalui meu si a surorii mamei mele, duminica seara au operat-o. Operatia a durat 3 ore, a decurs destul de bine, dupa spusele medicilor. Trebuie sa precizez ca mama mea avea chist ovarian. Dupa operatie medicul chirurg si domnul ginecolog au spus ca, chistul ovarian i s-a infectat, iar infecta s-a raspandit in organism. Luni dimineata a facut stop cardio-respirator, dupa care a fost conectate la aparate. Marti dimineata a facut al doilea stop cardio-respirator si a incetat din viata. Intebarea mea este daca putea fi salvata daca i se administra antibiotic de sambata seara? cum de nu a iesit infectia in analize. as vrea sa dau in judecata spitatul, ce sanse credeti ca sa avea sa castig? multumesc anticipat