avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 323 soluții astăzi
Forum Activitate Andrei_2012

Activitate Andrei_2012

pretenul meu ia dat bani dar el spune ca nu a apucat sa intretina raporturi sexuale cu aceasta, deoarece au fost surprinsi de organul de politie, ceea ce a si declarat, din cate am inteles de la acesta, bani au fost trecuti si in declaratia lui si in declaratia politistilor, iar prostituata era cunoscuta de politisti, recunoscand totul, acum prietenul meu se teme sa nu se autosesizeze sau ceva de genu, in cazul in care el a incalcat legea, politistii iar fi spus ca el nu mai are nici o treaba, care sunt riscurile la care se supune? Va multumesc mult.
Buna ziua, am o problema la care sper sa ma puteti ajuta, in cazul in care o persoana a fost surprinsa de organele de politie in masina cu o prostituata, condusi la sectie, unde aceasta afla ca prostituata, in ciuda infatisarii ei, are varsta de 17 ani, persoana in cauza este pusa sa dea declaratie ca martor impotriva prostituatei, asigurandul organul de politie ca nu va mai fi nevoie de el pe viitor, care sunt consecintele si daca el risca ceva, avand in vedere ca prostituata nu avea varsta de 18 ani, pretenul meu este destul de ingrijorat dupa ce sa tot informat de pe internet. Va multumesc si astept raspunsul dumneavoatra.