avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 265 soluții astăzi
Forum Activitate danut6666

Activitate danut6666

Recalcularea s-a facut pe baza probelor de sange , deoarece din declaratia de consum nu se putea ajunge la valoarea de la prima recoltare adic 0,70 , din declaratia de consum se putea atinge maxim 0,30-0,40 asa scria , si s-a reanalizat pe baza factorului de difuzie si be baza probelor de sange... deci? Posibilitate de instanta?? La alcoolemie troretic 0,75--0,85 in momentul orpriri alcoolemie rezultata din recalculare??
Daca a fost intocmit un dosar ce cercetare penala pentru conducere sub influenta alcoolului iar probele de sange au venit sub 0,80 amandoua , sa cerut caclulu retroactiv de catre domnul inspector, ia r aceasta din urma a venit teoretic la momentul opririi ca fiind intre 0,75si 0,85 , intrebarea esentiala este acest 0,05 peste 0,80 ce rezulta din recalcularea teoretica, ar putea sa a-mi faca probleme la parchet?? Multumesc
Dar intrebarea esentiala este daca se risca proces , pentru ca a fost depasita limita doar la recalcularea ,, teoretica,, ? am auzit in cel mai rau caz in situatia mea amenda administrativa:) Multumesc
da catalin stiu asta , sunt documentat maxim, eu vroiam sa fiu sigur daca daca risc instanta sau nu ca a venit calculul asta mai mare adica si sub si peste cu 0,05 ,, pentru ca dosarul este la parchet in urmatoarele 2 luni sper sa primesc rezolutie pentru a-mi ridica permisu pt ca am nevoie de el , asta este , nu pot sati dau mesaj privat pentru ca nu am contul activat , lasa-mi un id de mes Ms pentru sfaturi Sa auzim de bine!!!
Răspuns la discuția Alcool la volan
pai si rist trimitere in instanta cu probele astea/?? multumesc
Discuție Alcool la volan
Intrebare simpla..Daca s-a dovedit ca fapta mea pentru conducere sub influenta bauturilor alcoolice, s-a dovedit a fii contraventie ,,,,care cere suspendarea pe o perioada de 90 de zile,,,, acum dosarul este la parchet , am facut deja 4 luni de suspendare a permisului, Pana la urma ce este ??? De ce sa stau o jumatate de an fara permis daca s-a dovedit contraventie???? Ce es putea face sa ami recapat permisul mai repede??? Mentionez probe sange 0.70 si 0.55 Si recalculare TEORETIC in crestere intre 0,75 0,85.... Mentionez recalculare facuta la cererea organului de cercetare din cadrul politiei , banuiesc mai mult ca sigur ca voi lua NUP sau SUP , dar ce fac cu rezolutia ca este si vacanta de vara a magistratilor, cat voi mai sta? Multumesc pentru raspunsuri!!!!!
va multumesc mult acum ami rane sa astept car ar putea dura aproximativ o solute????
alte pareri ?? Va multumesc
Va multumesc din suflet stau si va urmaresc posturile... am gresit regret si nu am cuvinte de spus , doar ca a fost o conjuctura in care cineva a vrut sa ami faca rau si ma obligat sa mut masina din locul de parcare unde ,,prostia mea o tot lasam,, si cand ma sunat la interfon sa o mut defiind nimeni acasa , am coborat si dupa ce am iesit din parcarea respectiva in spatele meu politia pregatiti cu aparatul:((:(:(: , asa sunt oamnenii , acum eu trag ponoasele deabia ami cumparasem masina si mi-a fost frica sa nu ai faca ceva,credeti ca as aveea sanse sa ami redobandesc ermisul de conducere in circumstantele pe care vi le-am prezentat mai sus V-a multumesc cu stima si respect...
si inca ceva am auzit ca sar fii schimbat legea , ar fii scazut alcoolemia la 0,5 este adevarat ??? daca o sa ma judece dupa aceasta lege Multumesc din suflet...