avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 549 soluții astăzi
Forum Activitate lenutamaria

Activitate lenutamaria

Va rog ,sa-mi spuneti ce sa fac in cazul in care nu va da declaratia.
inca nu am luato de la banca, dar cred ca este .banii iau fost virati in cont ,asta stiu sigur.
Daca vanzatorul refuza sa dea declaratia ca a primit banii de la banca,ma afecteaza pe mine ca cumparator? Contractul de vanzare-cumparare l-am facut .
Pentru persoana fizica ,nu pot sa merg eu personal,si as vrea sa stiu daca pot trimite fratele meu sa solicite un C F al garsonierei unde sunt eu proprietara.
Poate sa solicite alta persoana un certificat fiscal daca nu este proprietarul?
Ce acte trebuie sa prezinte?
Răspuns la discuția Credit prima casa
trebuie sa mearga si vanzatorul la notar impreuna cu mine pentru actul aditional?
Va multumesc.
Răspuns la discuția Credit prima casa
Creditul prima casa care l-am solicitat nu acopera diferenta dintre avans si pretul apartamentului,eu vreau sa mai dau si cash,asta am uitat sa specific,ca voi aduce la semnarea CVC diferenta.
Ce sanse am sa-mi fie aprobat dosarul daca in antecontract am uitat sa specific ca diferenta dintre avans si credit o voi da vanzatorului la semnarea CVC?
am specificat doar pretul apartamentului si avansul de 5% care lam dat .
Răspuns la discuția achizitionare imobil
La achizitionare eu vin cu 20% din valoare,iar diferenta facem credit la banca ,pe care urmeaza sa-l platim impreuna.Se poate mentiona in contract acest lucru?
daca achizitionez o casa impreuna cu viitorul meu sot cu bani din banca,si o parte din bani o am eu stransa ,dupa un eventual divort pot recupera cumva suma pe care eu o investesc la inceput?