avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Activitate cosmin123456

Activitate cosmin123456

Răspuns la discuția Furt combustibil auto
Cu siguranta ca voi plati prejudiciul,dar daca voi plati ,ulterior vor mai putea depune plangere daca isi recupereaza integral paguba? Sau cum pot afla daca intre timp ei depun o plangere impotriva mea ? Ma gandesc ca poate ei depun , eu platesc si degeaba sau , eu platesc si ei depun plangere dupa ... va multumesc inca o data pentru raspunsurile prompte.
Răspuns la discuția Furt combustibil auto
chiar daca nu se poate numi furt ceea ce s-a intamplat? eu nu am furat aceea benzina , ei mi-au dat-o pe cardul de combustibil , mi-a spus cineva ca se poate incadra la maxim abuz de incredere nicidecum la furt pentru faptul ca nu mi s-a impus nici o limita la folosirea combustibilului ci a fost acordat la discretie.
Va multumesc frumos
Buna ziua .
In urma cu cateva zile am luat proasta decizie de a ajuta un prieten la greu (mentionez ca eram ultima lui sansa pt a nu-si pierde casa) si am sustras din masina companiei benzina.
Mai exact masina are inel de pompa , am bagat aproximativ benzina de 900 Ron (in 4 transe) dupa care o goleam in bidoane.
Cei din companie si-au dat seama,au luat inregistrarile de la peco si m-au vazut.
Am recunoscut si mi-au dat un termen de 30 de zile sa platesc paguba(am semnat si o hartie in acest sens) .
Intrebarea mea este la ce sunt incadrat si ce riscuri exista in situatia mea? Va multumesc