avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 597 soluții astăzi
Forum Activitate georgianamire

Activitate georgianamire

Tatal meu a decedat in 2001 in Grecia , era cetatean sirian cu dubla cetatenie sirianasi bulgara avea ultimul domiciului in Burgas Bulgaria unde avea si casa masini , firme.Acolo era si nevasta lui cu cei 2 copii , fratii mei vitregi , Mama a trait cu el in concubinaj . Problema este ca nu am nici macar certificatul lui de deces , nu am idee cum pot face rost de el , fratii mei nici nu vor sa vorbeasca cu mine. Ei presupun ca au mostenit tot si cheltuit poate, eu mai am cum sa mostenesc ceva daca ei au impartit tot ? Mentionez ca m-a recunoscut ca fiind copilul lui .
Răspuns la discuția Complice de talharie .
Cam cat m-ar costa sa i-au un avocat sa vina cu mine la politie si sa-mi rezolve cat de cat situatie sa fiu iesita din fata oricarui risc.?
Răspuns la discuția Complice de talharie .
Adica eu risc sa fiu inchisa?
Am o intrebare care ma macina de ceva timp , in urma cu aproximativ un an de zile avand varsta de 16 ani am comis o magarie cu un tovaras de al meu . El mi-a zis sa-l sun pe un prieten de al nostru sa coboare jos cu camera de fotografiat,eu stiind ca el vrea sa o fure ,l-am chemat , tovarasu meu i-a dat cu spary in ochii i-a luat camera eu am stat m-am uitat , dupa ce i-a luat camera am fugit.Dupa jumatate de ora a venit un tovaras de a lui sa ne i-a cu masina sa caute un amanet un poate sa o bage . Baiatul caruia camera a fost furata ne-a sunat si ne-a dat un punct de inatlnire zicand ca ne da 3 milioane daca i dam camera inapoi, noii ne-am dus , politia era acolo si ne-a luat la sectie .Acolo din cate tin minte am declarat adevaru , dar fiind minora si mama bonava declarastia mea nu a fost semnata .A trecut ceva timp iar politia se prezinta la mine la usa pentru a ma prezenat la politie,mie frica de ce pot pati , ce e de facut?.Sunt la prima abatere , pot pati ceva grav ?Rog seriozitate, mulutmesc!
P.s:bunul a fost recuperat in seara cand ne-a prins politia .Am fost acuzata ca,complice de talharie .