avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 682 soluții astăzi
Forum Activitate Respect968

Activitate Respect968

Răspuns la discuția texe urmasi veteran de razboi
ok am inteles...nu intelegeam de ce bunica nu plateste acele impozite....si e a doua sotia a bunicului...
multumesc de raspuns
Buna seara! vreau sa stiu si eu daca sunt scutit de impozitele de la primarie (casa, pamant) ca nepot al unui veteran de razboi care nu mai e in viata...bunica nu plateste aceaste impozite dar eu da....este normal? mentionez ca pamantul si casa sunt trecute pe numele raposatului inca
Multumesc anticipat!
o seara minunata!
Răspuns la discuția Amenda
ok ..multumesc de raspuns...
P.S. banuiesc ca actele de violenta nu sunt trecute drept infractiuni
Răspuns la discuția Amenda
faptele comise sunt prevazute de art2, al 1 din legea 61/91 si este sanctionat de articolul 3 lit. b din legea 61/91
Discuție Amenda
Buna seara! Am si eu o nelamurire : am o amenda neplatita de 2 ani si acum as vrea sa incep soala de soferi...as vrea sa stiu daca acea amenda care o am ma incurca cand va trebui sa imi scot cazierul ...mentionez ca amenda am primit-o cu un intreg dosar la sediul de politie din orasul meu :(
Răspuns la discuția Amenda
aha..ok..multumesc de informatii...
Răspuns la discuția Amenda
da stiu ca e facuta de organul constatator dar ma gandeam ca poate pot face ceva daca locul unde e eliberat C.I este trecut gresit pe perocesul verbal
Răspuns la discuția Amenda
multumesc...si mai am o intrebare: pe amenda mea am o data trecuta gresit (acolul unde a fost emis C.I mea)...se poate face ceva cu acea data? sau nu se ia in considerare?
Discuție Amenda
buna dimineatza! am si eu o nelamurire: am ramas cu o amenda neplatita de cand eram minor...conform regulilor amenda a trecut la impozite la primarie pe numele tatalui meu..acum ca sunt major de ce nu se trece pe numele meu? e in regula sa ramana in continuare pe numele tatalui?