avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Activitate adelinelus

Activitate adelinelus

Buna ziua,
Va rog frumos sa imi spuneti cum pot sa fac sa beneficiez si eu de subventie pt gaze de la stat. Prezint urmatoarea situatie:
- Locuiesc intr-un apartament care nu este pe numele meu, ci este pe numele tatalui meu. Parintii mei nu mai locuiesc cu mine in acest apartament, ei mutandu se undeva in provincie. OUG nr. 70/2011 prin art6. lit.i spune urmatoarele:
i) titularul ajutorului pentru incalzirea locuintei — reprezentantul familiei sau, dupa caz, persoana singura care indeplineste conditiile legale de acordare a ajutorului, care solicita acordarea acestuia si care poate fi, dupa caz: proprietarul locuintei, persoana care a instrainat locuinta in baza unui contract cu clauze de intretinere, titularul contractului de inchiriere al acesteia ori alt membru de familie major si legal imputernicit de proprietarul locuintei sau de titularul contractului de inchiriere ori, dupa caz, reprezentantul legal al persoanei singure care nu a implinit varsta de 18 ani.
INTREBAREA MEA LA DVS ESTE URMATOAREA: MA POT INCADRA LA UNA DIN CONDITIILE ART.6 AL.I , PRINTR-O PROCURA NOTARIALA CEVA? INTR-UN CUVANT POT FACE IN ASA FEL INCAT TATA SA IMI FACA O PROCURA SIMPLA PRIN CARE SA CER SUBVENTIE PE NUMELE MEU?


VA MULTUMESC.