avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 759 soluții astăzi
Forum Activitate mita64

Activitate mita64

Rog info legat de posibilitatea/procedura de executare silita a cotei de participatie a unui coproprietar de apartament, fie el minoritar sau majoritar !!!
Multumesc anticipat pentru raspuns.
Rog informare legat de actiuni / formalitati ce trebuie indeplinite pentru ca un apartament sa poata fi tranzactionat(vandut), dupa ce a fost dobandit de subsemnatul in urma unui act de donatie cu clauza de uzufruct viager, iar decesul donatorului(tatal meu) a survenit deja(exista act de deces).
Multumesc anticipat pentru raspuns !!!
Problema este ca suferind de boala mentionata, tatal meu practic nu mai este in deplinatatea facultatilor mintale, nu realizeaza corect unde se afla si nu recunoaste intotdeauna persoanele/persoana din jur.
Va rog, as dori sa aflu, daca exista / care af fi, procedura de urmat pentru a putea vinde apartamentul donat mie (cu drept de uzufruct viager) in urma cu 10 ani, de catre tatal meu care de circa 15 luni este practic imobilizat la pat si sufera de boala Altzheimer in stadiu avansat, necesitand ingrijire permanenta motiv pentru care doresc sa-l internez la o institutie medicala specializata.
Multumesc anticipat pentru raspuns.