avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 610 soluții astăzi
Forum Activitate angela68

Activitate angela68

Buna ziua,

V-as ruga daca ma puteti indruma sa intocmesc situatia activ-pasiv la bloc Fostul administrator a fost demis pe data de 2 octombrie, iar cotele de intretinere aferente lunii august 2014 au fost partial incasate de el in cursul lunii septembrie.

in casa = el declara 18,45 lei
in banca = 3780.89 lei
listele lunii august total = 3321 lei + 880 lei fd.reparatii
restante = 4032.39 lei (cote de intretinere anterioare august fara restantele la fd.reparatii)
sume ramase neachitate de pe lista de plata curenta = 1340.76 (fara fd.reparatii)

acte de plata pe luna in curs = aici nu stiu daca este corect dar am trecut toate facturile, chitantele, bonurile primite si achitate care urmeaza sa intre pe listele lunii septembrie = 2073 lei

fd.rulment = 6083.59
fond reparatii = 2553 (toata suma incasata inclusiv cele de pe lista august)
facturi apa, radet , rebu neachitate = 4961.34 lei
la anaf avem de plata 1407 lei - penalitati, dobanzi

va multumesc
Buna ziua,

as dori sa stiu daca pot beneficia de subventia la caldura in urmatoarele conditii :
- sunt salariata, doar eu sunt proprietara pe apartament si locuiesc impreuna cu :
.parintii - pensionari iar unul dintre ei cu indemnizatie de handicap
.copii - unul student la zi iar celalalt elev
Cu noi locuieste si sotul care este somer, insa nu are mutatia facuta pe adresa mea, intrucat este coproprietar cu mama lui pe apartamentul unde are adresa de domiciliu.
Eu si sotul suntem proprietarii unei masini. Aceasta apare pe adresa de domiciliu a sotului.
Am calculat veniturile noastre si ca suma/persoana ne-am incadra la obtinerea subventiei la caldura.

Ce nu stiu este daca pot sa-l trec si pe sot la obtinerea subventiei in conditiile in care el sta cu noi dar in C.I. are alta adresa.

Va multumesc.