avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 415 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... pot beneficia de subventia la caldura in urmatoarele ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

pot beneficia de subventia la caldura in urmatoarele conditii

Buna ziua,

as dori sa stiu daca pot beneficia de subventia la caldura in urmatoarele conditii :
- sunt salariata, doar eu sunt proprietara pe apartament si locuiesc impreuna cu :
.parintii - pensionari iar unul dintre ei cu indemnizatie de handicap
.copii - unul student la zi iar celalalt elev
Cu noi locuieste si sotul care este somer, insa nu are mutatia facuta pe adresa mea, intrucat este coproprietar cu mama lui pe apartamentul unde are adresa de domiciliu.
Eu si sotul suntem proprietarii unei masini. Aceasta apare pe adresa de domiciliu a sotului.
Am calculat veniturile noastre si ca suma/persoana ne-am incadra la obtinerea subventiei la caldura.

Ce nu stiu este daca pot sa-l trec si pe sot la obtinerea subventiei in conditiile in care el sta cu noi dar in C.I. are alta adresa.

Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 03:16, 10 Noiembrie 2012
Trebuie sa treceti in declaratie pe toti cei care sunt trecuti la cotele de intretinere.

Daca aveti automobil pe numele unuia dintre dv. nu va calificati pentru primirea ajutorului, indiferent de adresa de domiciliu. E vorba de averea familiei.

da beneficiati de subventie
masina sa nu fie mai mare de 1600
daca sunteti toti trecuti la regie atunci trece-l si pe sot
deci citi sunteti la regie atitea sa fiti si la subventie
am completat la mine la asociatie 120 de cereri deci asa e cel putin asa cred eu-in caz contrar va anuleaza cererea si sa nu depasiti 786lei pe membru
Nu exista notiunea de "regie".
In lege se foloseste notiunea de cote de intretinere.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acordarea ajutorului pentru caldura redialboss redialboss buna ziua am cerere catre asociatia de proprietari sa fie scazuta de la plata intretinerii ... (vezi toată discuția)
Cum pot beneficia de subventia la gaz ndaniela83 ndaniela83 de cateva luni stau in chirie, acum as vrea sa fac si eu demersul pentru a obtine subventia pe incalzire. Daca locuiesc cu chirie in alt oras cum pot beneficia ... (vezi toată discuția)
Subventie pentru caldura delicatete delicatete As vrea sa ma lamuriti si pe mine intr-o privinta. Se depun actele pentru subventii la incalzire si se completeaza un formular pe proprie raspundere. Mentionez ... (vezi toată discuția)