avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 217 soluții astăzi
Forum Activitate elena1312

Activitate elena1312

stiti de ce, daca operez cu data de 31 si apoi scot un raport per salariat, in el apare ca a lucrat pana in 30.
ok dar cand? in 31 operez in revisal cu 31?
si omul nu mai trebuie sa semneze nici o decizie> cand operez in revisal?
Buna ziua
un contract pe perioada determinata expira in data de 31. Decizia o fac in 31 cu data de 31, sau in 1 cu data de 31, sau in 2 cu data de 1?
Multumesc
Buna ziua
daca in urma unui inventar a iesit minus mare in gestiune, cat e voie legal sa se traga de la salariati? Cum apare asta in statul de plata?
si daca imi da acordul, imi face in scris un acord, cum trebuie sa arate? cum se numeste, acord de subcomodare sau cum?
Buna ziua
am luat un spatiu cu contract de comodat, imi deschid punct de lucru acolo, pot sa cedez 3mp unei alte firme tot cu contract de comodat?
Multumesc
Persoanei gravide ii expira contractul exact cand are un an de munca. Nu se doreste prelungirea acestuia. Dansa trebuie sa mearga la somaj?
Pe stat nu prea pot sa fac sa apara ca trebuie sa-i dau din data x pana in data y, si acesta mi-a fost la lucru pana ieri. atunci ramane varianta sa-l pun sa-si faca cere de concediu, care sa fie si preaviz?
Daca azi pleaca un angajat si nu si-a luat concediul de odihna,cum procedez in acte sa i-l dau? Adica cum ii fac decizia. ?