avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Activitate berescu_laura

Activitate berescu_laura

Buna ziua as avea o intrebare:cum se calculeaza indemnizatia pentru cresterea copilului pana la varsta de 2 ani?
Eu ar trebui sa nasc in noiembrie 2015, de cand imi pot lua concediul prenatal?
buna ziua!Am o interprindere individuala si sunt insarcinata..As vrea sa stiu daca trebuie sa imi suspend activitatea pentru a beneficia de alocatia de cresterea copilului sau as putea sa imputernicesc pe cineva pentru a se ocupa de afacre pe perioada concediului de crestere a copilului?
Buna ziua!
Sunt angajata din anul acest,2014, din luna martie!Imi doresc un copil si as vrea sa stiu daca raman insarcinata pana in luna martie, 2015, mai beneficiez de concediu pentru cresterea copilului si de indemnizatia aferenta?
Buna ziua!As avea o intrebare:bunicii mei au incheiat in 2012 un contract de arenda cu o XXXX pe o perioada de 10 ani, in acea perioada se pot schimba clauzele contractului?Contractul nu a fost incheiat in fata unui notar, iar la inceputul contractului au fost calculati gresit mp care au fost dati in arenda.
Discuție somaj
Buna seara!Am o intrebare daca imi expira contractul individual de munca am dreptul la somaj?