avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Activitate floralin

Activitate floralin

buna ziua. fetita mea primeste pensie alimentara de la tatal sau in val de 150ron ,atunci cind s-a stabilit pensia salariul lui era de 600 ron,doresc sa stiu daca salariul minim s-a marit, pot sa-l dau in judecata dar sa primesc si din urma ,ca el nu vrea sa puna in plus fara sa ne judecam
revin cu o intrebare din nou o poate obliga pe fata sa stea sa-i lucreze in magazin vrei nu vrei ca sa-si achite datoria ?
voi vorbi cu ele soti lor au zis ca astazi sa-l cheme sa-i predea cheile amindoua
au facut petitie catre anaf ca are si foarte multe nereguli tigari la bucata catre minori pe casa nu se bate toti bani .etc etc
buna ziua .am o mica problema o vecina lucreaza la negru la un magazin de linga noi, patronul le-a scos datoare 1400 ron ele lucreaza la negru la el nu au forme legale acum ma roaga sa va intreb daca au obligatia de a da banii inapoi. ele spunind ca nu au luat un leu din casa .sotia patronului strigindu-le ca sa-si dea aurul la amanet sa-i plateasca datoria. le este frica de patron.
multumesc mult
sunt din bucuresti cred ca cel mai tare am eu nevoie decit ei pentru ca eu am primit de la ambi reprosuri ba ca tin cu unu ba ca tin cu celalalt si eu am fost sacul de box la amindoi .chiar va rog sa-mi recomandati pe cineva competent si sa rezolve acest conflic ca nu mai pot
am fost dar degeaba doamna psiholog la care am fost a luato tare pe ficamea si ia zis ca daca era a ei o smotocea de nu se vede si ca e la un liceu prost si ca e foarte indisciplinata si ficamea nu a mai vrut sa mearga la ea vorbea psihologul mai mult decit trebuia sa vorbeasca pacientul eu stiu ca atunci cind mergi la psiholog el trebuie sa asculte sa vada unde e problema dar sincer asta nu ne-a ajutat deloc.sotul a crescut intr-o familie unde educatia sa facut doar cu paru asa ca si el vrea ca educatia sa se faca cu acesti copii la fel
tot ce mi-ati spus am incercat sa discut cu amindoi dar degeaba ea ca ,copil intelege dupa mintea ei dar la el nu mai este doar educatie este de acuma ura o ura imensa care depaseste si intelegerea mea nu mai inteleg ce are si ce nu are pur si simplu a zis ca vrea sa dispara
buna dimineata.am si eu o problema legata de fica mea din prima casatorie care are 15 ani si de vreo2 ani nu se mai intelege cu actualul tata vitreg cea ce a pus capac a fost aseara cind i sa cerut sa nu se atinga de mincarea adusa de el pentru fiul nostru .a fugit de acasa de 2 ori de frica lui a strinso de git a dat in ea acuma pt ca a prinso fumind e un adevarat cataclism asta .am incercat sa stau de vorba cu el sa-i zic ca anturajul si faptul ca nu se sta de vorba cu ea si tot timpul cu amenintari a dus la toate astea ,dar degeaba la un moment dat sa razvratit si ea si ia zis citeva care l-au deranjat si de atunci are o ura extraordinara pe ea.pentru mine orice ar face ea ramine tot copilul meu si oricit ar gresi eu trebuie sa-i fiu sprijin nu sa o abandonez cum a facut tatal ei natural .nu e o catastrofa atit de mare ca fumeaza incit sa o alungi din casa sau sa dai in ea cu vorbe grele o face in toate felurile si nu pot reda aici vb lui plus de asta o face asa afara defata cu vecini cu lumea pe strada ami umileste copilul cit poate de tare .si ea are o fire mai apriga si mai ales de cind a crescut si vede ce face ai cam intoarce si ea vorbele inapoi .am vrut sa plec sa-mi iau copii si sa plec unde vad cu ochii dar nu am unde ca nu am pe nimeni sunt a nimanui ..spuneti-mi va rog mult ce sa fac sunt disperata