Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Majorarea pensiei alimentare
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Majorarea pensiei alimentare

buna ziua. fetita mea primeste pensie alimentara de la tatal sau in val de 150ron ,atunci cind s-a stabilit pensia salariul lui era de 600 ron,doresc sa stiu daca salariul minim s-a marit, pot sa-l dau in judecata dar sa primesc si din urma ,ca el nu vrea sa puna in plus fara sa ne judecam
din urma nu, ci de la data depunerii cererii, asa ca e in avantajul dvs sa depuneti cererea mai repede.