avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 279 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Majorarea pensiei alimentare
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Majorarea pensiei alimentare

buna ziua. fetita mea primeste pensie alimentara de la tatal sau in val de 150ron ,atunci cind s-a stabilit pensia salariul lui era de 600 ron,doresc sa stiu daca salariul minim s-a marit, pot sa-l dau in judecata dar sa primesc si din urma ,ca el nu vrea sa puna in plus fara sa ne judecam
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 17:25, 27 Decembrie 2015
din urma nu, ci de la data depunerii cererii, asa ca e in avantajul dvs sa depuneti cererea mai repede.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie alimentara ioneugen ioneugen Va rog sa ma indrumati si pe mine ce trebuie sa fac pentru marirea pensiei alimentare incepind cu anul 2011 de cind sa marit salariul minim pe economie ,in ... (vezi toată discuția)
Neplata pensie alimentara da_na da_na Sunt divortata din anul 2000 si din primele luni fostul sot nu a vrut sa plateasca pensia alimentara fiicei noastre de 4 ani, platind cu pauze. Cu greu a dat ... (vezi toată discuția)
Schimba jobul ca sa-i fie micsorata pensia alimentara Rebecca10 Rebecca10 Buna seara!Am terminat de curand un divort destul de zgomotos iar fostul sot considera ca plateste o pensie alimentara prea mare ptr fetita noastra, desi a ... (vezi toată discuția)