avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 625 soluții astăzi
Forum Activitate resurse12

Activitate resurse12

Răspuns la discuția zile libere
cred ca nu ne-am inteles.zilele de 24 si 31 sunt zile platite in luna decembrie 2012 deoarece se vor recupera in 12,19 ianuarie, deci cei care solicita cu zile de CO sunt zile neefectuate si aferente anului 2012. Nu poti face plata unor zile de CO din 2013 in 2012.Asta ar insemna ca acea persoana sa figureze cu 2 zile de concediu in plus pe anul 2012, nu este posibil,mai analizati situatia
Discuție zile libere
:sorry:

zilele de 24 si 31 .12.2012 sunt declarate zile libere de catre guvern cu conditia de a fi recuperate in data de 12 si 19 .01.2013.Pt functionarii care mai au zile de concediu de odihna, aferente anului 2012, pot figura in acele zile (24,31) in concediu si nu mai recupereaza in 12,19. Pt cei care nu mai au zile de concediu de odihna in 2012 si doresc sa efectueze in data de 12 si 19 concediu aferent anului 2013 este posibil tinand seama ca 12 si 19 sunt zile de recuperae in contul anului 2012 (24,31)
in data de 22 nov s-a finalizat examenul de promovare in grad prof. Va rog sa imi spuneti daca emiterea deciziilor de numire in noua functie dupa promovare pt cei admisi este conditionata de aprobarea unui HCL de modificare a statului de functii? Sau HCL -ul poate fi aprobat si la o data ulterioara? Care este temeiul legal de conditionare intre decizii si aprobare a HCL? Concret doresc emiterea deciziilor cu data de 1 dec si aprobarea HCL -ului va fi in cursul lunii dec la prima sedinta. Este posibil? Multumesc anticipat.