avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Activitate elena1elena

Activitate elena1elena

divortata de 4 ani nefiind in tara (strainatate) a facut o impuernicire cu numele pe care il avea din timpul casatoriei se considera infractiune?si faptul ca cu acea inputernicire sa scos un duplicat dupa certificatul de nastere(al copilului care se afla in incredintarea tatalui) si sa mentionat ca sa pierdut(la stare civila) cand acel certificat il avea tutorul copilului e infractiune?
aceasta sa prezentat si a dat declaratie,sa predat acel certificat.
la ce se poate astepta? ce i se poate intampla?
Răspuns la discuția denuntare calomnioasa
ma acuzat de acte false falsificare de semnatura si multe altele.de cand sa dat NUP care este termenul maxim ca sal dau in judecata?
Răspuns la discuția permis de conducere
intrebarea e dupa cati ani are voie sa dea de permis si daca aproape cei 2 ani care a fost inchis se pun la socoteala
Răspuns la discuția permis de conducere
a facut toata pedepsa
ce masuri se puate lua impotriva unei persoane ca mia facut o denuntie la politie sa investigat a ajuns la procuratura si sa dat NUP.eu la randulñ meu pot sal dau in jud ptr denuntie calomnioasa?si ce masuri se puate lua improtriva acestei persoane(amenda,inchisoare orice varianta)
fratele meu a fost prins conducand fara permis de conducere de 2 ori.a 2 oara a fost arestat si a facut puscarie cam un an si jumatate.are voie da dea dea permis ?dupa cat timp?si cum se calculeaza de cand sa dat sentinta si se ia in calcul si cat a fost inchis sau de cand a fost eliberat.
multumesc anticipat