avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Activitate george70

Activitate george70

Explicatii mai pe larg a acestu ordin,mai precis cine este obligat sa treaca banii personali in registru? Personalul ce se afla la casa de marcaj sau tot personalul chiar daca nu au nimic de a face cu sume de bani in interiorul programului de lucru?
Cine este obligat in cadrul unui depozit en gros sa declare sumele personale in registru,cei care umbla cu bani sau tot personalul adica si manipulantii?
Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti daca stiti ceva noutati in ceea ce priveste o noua autorizare transport marfa la autoutilitare pana in 3500 tone?
Discuție Un sfat va rog!
O prietena si-a dat demisia. Cineva a invatat-o sa apeleze la un alt angajator sa o angajeze pentru o luna dupa care sa o dea afara cu restructurare de post pentru a putea beneficia de somaj. Credeti ca se poate sau e nevoie de mai mult timp sa fie angajata ?
Discuție Delapidare
Cam cat dureaza pana primesc de la procuror decizia de nup tinand cont de faptul ca dosarul este trimis cu propunere de nup de la politie din decembrie 2012?
Răspuns la discuția Ce urmeaza dupa NUP?
Va multumesc mult oricum inca nu imi pot reveni situatia in sine m-a oripilat. Pacat ca exista astfel de indivizi pe pamant! In orice caz la ultima discutie avuta cu politistul acesta ii plangea de mila reclamantului in sensul ca ar avea de patimit din cauza tva stopat la sursa.
Răspuns la discuția Ce urmeaza dupa NUP?
Am inteles de la avocat ca in general propunere cu care vine dosarul de la politie este si cea a procurorului de caz. Ati intalnit si altfel de situatii ?
Am aflat prin intermediul avocatului ca la dosarul meu prin care eram acuzat de delapidare politistul a pus rezolutia de NUP trimitandu-l la parchet. Cam ce ar mai putea sa urmeze ,primesc vreo instiintare scrisa cu rezolutia,mai trebuie sa ma prezint la parchet?
Va rog daca poate cineva sa-mi spuna daca acuzatia de delapidare fals in inscrisuri sub semnatura privata poate fi combatuta de faptul ca am semnatura fostului meu sef pe foile in care dispunea scaderea voita a monetarelor pentru a nu plati tva in luna?
Mentionez ca aceasta acuzare a facut-o in urma faptului ca ma punea sa fac registrul de casa si implicit apareau dispozitii de plata cu retras aport patron!
PS-Mai adaug faptul ca atunci cand i-am facut registrul de casa nu mai eram salariat de 2 luni la el si mai ales activitatea societatii lui era incheiata tot de 2 luni!