Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Registru bani personali
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Registru bani personali

Cine este obligat in cadrul unui depozit en gros sa declare sumele personale in registru,cei care umbla cu bani sau tot personalul adica si manipulantii?
Aveti casa de marcat?
Registrul de bani personali este un document nou prevazut de catre OUG nr 8/2015,prin care operatorii/agentii economici care utilizeaza casa de marcat,au obligatia sa constituie documentul
Registrul de bani personali este un document in care trebuie inscrisi banii personali ai angajatilor, respectiv sumele financiare pe care le au asupra lor in timpul programului de lucru.
Prin Ordinul MFP nr. 513/2015 a fost dispusa forma si continutul formatului registrului de bani personali,care reprezinta un caiet cu pagini A4, succesiv si cronologic numerotat