avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 411 soluții astăzi
Forum Activitate anca26elena

Activitate anca26elena

Răspuns la discuția Concediu crestere copil
multumesc
Răspuns la discuția Concediu crestere copil
Buna seara,
imi puteti spune, va rog,cine plateste acest supliment de insertie. Banii vin de la stat sau de la angajator?
Multumesc.
Răspuns la discuția concesionare teren
multumesc
Buna ziua,

as vrea sa aflu cum pot concesiona un teren agricol in craiova, ce acte sunt necesare si ce conditii ttrebuie indeplinite. terenul este langa proprietatea noastra, are apr. 1000mp, si conform certificatului nostru de urbanism apartine primariei. trebuie sa precizez si faptul ca terenul are nu a fost folosit in ultimii 15 ani si ca noi suntem singurii care ne invecinam cu aceasta parcela, pe care nu se poate construi din cauza liniilor de inalta tensiune ce -l traverseaza.
multumesc.
Răspuns la discuția Concediu crestere copil
multumesc frumos.
buna ziua,
imi puteti spune , v a rog, daca nici eu nici sotul meu , nu vom cere concediu pentru cresterea copilului , putem beneficia de cei 500 ron/ luna , pana la implinirea varstei de 1 an a copilului?
multumesc
Buna ziua,
as dorii sa stiu daca in Constitutia noastra apare termenul de vointa populara , si daca da, ce inseamna exact.
Multumesc.
Buna ziua, as dori sa aflu ce legi si norme europene ne obliga la plata taxelor de cogenerare si certificate verzi in factura pentru energie electrica.
Mentionez ca am platit anul trecut 235 ron pentru aceste taxe.
Multumesc.
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
multumesc
buna ziua, imi puteti spune ,va rog, daca in timpul concediului de crestere al copilului pot incheie un contract de colaborare?