avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 696 soluții astăzi
Forum Activitate adboi

Activitate adboi

Salutare! La transportul unui copil in varsta de 8 ani dar cu o inaltime de 1.20 m este nevoie de scaun special pentru copii sau de inaltator auto pentru copii.
Daca pe terenul tau in curand va trece o cale ferata , am inteles ca ti-l ia statul si vei primii bani pentru el. Dar pretul pentru acel teren de cine se stabileste?
Unde ar trebui sa ma adresez daca banuiesc ca mi se retin comisioane si taxe ilegale la un credit de la BANCa
Nu trebuie contestata decizia de acum 5 ani. trebuie facuta o noua cerere in care sa specificati ca in urma deciziei ICCJ trebui sa primim retroactiv , care va v-a fii refuzata si aceasta trebuie contestata. nr meu de dosar cu care am castigat si la Sibiu si totodata si recursul la Alba-Iulia. 864/85/2012
Salutare. Am legalizat sentintele ( pe cea de la Tribunal cat si pe cea de la Curtea de apel). Cum le pun in executare?
Daca am castigat un proces impotriva Agentiei de Prestatii Sociale Sibiu ( am gemeni si vreau indemnizatia retroactiva) la Sibiu iar acestia au facut recurs la Curtea de Apel Alba dar li s-a respins ca si NEFONDAT aceasta sentinta de la Alba va fii DEFINTIVA SI IREVOCABILA ? Sau?