avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 244 soluții astăzi
Forum Activitate ramonetta

Activitate ramonetta

tata este un om foarte violent,betiv si acum o luna de zile a aruncat cu o sticla de bere si un borcan de sticla dupa mama,insa nu a nimerit.o pe ea,ci un stalp.mama a pus punct casniciei si dicutiilor cu el.
insa,el o santajeaza ,spunanadu.i ca in cazul in care nu se impaca cu el ,va divulga anumite informatii(false) despre ea:ca l-a inselat. A inceput sa o ameninte cu moartea(foarte des) ,ca da foc la casa,ca o baga cu masina in stalp undeva si moare,ca dupa ce plec eu va vedea ea ce pateste. eu am fost alaturi de ea si i-am zis sa nu puna la suflet.
cand am plecat de acasa pt o seara a spart usa la casa ,s-a dus peste ea si a incercat sa o violeze. am sunat.o seara pe la 21:00 si cand mi.a raspuns ii auzeam glasul lui cum spunea: vreau sa fac sex cu tine .ai inteles ? acum.s.a auzit un zgomot ca si cum ar da in ea,ii rupea hainelle.ea imi zicea ca daca se intampla ceva cu ea si nu.i aud glasul sa sun la politie.eram panicata si am tipat la el sa o lase. a plecat si mama s-a dus in curte sa ia masina sa plece,acolo iar a dat in ea insa a reusit si a plecat la matusa mea.
eu am stat in telefon pana a scapat .dimineata cand am ajuns acasa clanta era rupta iar in camera era lenjeria intima a mamei.matusa mea mi.a zis ca s.a dus la ea fara chiloti pe ea.
eu cu mama vrem sa.l denuntam la politie,dar as avea nevoie de un model de plangere.
suntem foarte speriate avand in vedere ca el mereu a fost violent ,nu bea decat alcool zi si noapte,o urmareste pe mama in fiecare noapte pe langa geamuri.
mamei ii este frica sa il denunte ca se gandeste daca intra la puscarie cand va iesi se va razbuna.
ce sfat imi puteti da?
va multumesc!
buna ziua.. soacrei mele i-a venit decizia de pensionare,insa pe decizie ii apar 2 luni nemotivate.Ea mi-a spus ca nu a avut concediu cu plata.A mers la locul de munca ,insa contabila s-a pierdut in a-i da explicatii.Plus ca o perioada de 3 ani de munca nu i-a fost trecuta si bineinteless ca si pensia este mai mica. ce ar putea sa faca

buna ziua.. soacrei mele i-a venit decizia de pensionare,insa pe decizie ii apar 2 luni nemotivate.Ea mi-a spus ca nu a avut concediu cu plata.A mers la locul de munca ,insa contabila s-a pierdut in a-i da explicatii.Plus ca o perioada de 3 ani de munca nu i-a fost trecuta si bineinteless ca si pensia este mai mica. ce ar putea sa faca?