avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 588 soluții astăzi
Forum Activitate liviunb

Activitate liviunb

Am fost la fisc...am luat adresele de infiintare a popririlor.

In aceste popriri sunt detailate natura obligatiilor fiscale (salarii,cas angajator, cas angajat, acidente munca, somaj, sanatate, concedii, etc) ce trebuiesc platite , doar ca toate au acelasi cont (unicul) in care trebuie virate sumele respective.

Eu nu mai am contabil si nu stiu in ce conturi trebuie depuse aceste sume si care trebuie trecute pe foile de varsamant. Cei de la fisc au zis ca pot plati cash pe baza popririlor eliberate de ei doar ca nu stiu ce se va stinge prima data...

Daca poate cineva sa ma ajute sa ii transmit pe mail aceste popriri si sa imi zica ce si cum trebuie facut.

Multumesc anticipat.
nu stiu vectorul fiscal :)
deci pt Impozit pe venitul microintreprinderilor - se depune doar declaratia 100 pentru iunie 2012, septembrie 2012, decembrie 2012, martie 2013

si pt Impozit pe profit - se depune la fel doar ca la decembrie 2012 se depune 101 in loc de 100

alte declaratii nu mai sunt?
Buna ziua

Am o firma fara activitate din 2011, neplatitor TVA, iar din martie 2012 nu au mai fost depuse declaratiile fiscale.
As dori sa le depun acum pe toate din martie 2012 pana in prezent.
Din cate am aflat aceste declaratii se depun trimestrial si pe 0 daca nu ai activitate.

Va rog sa imi spuneti ce declaratii trebuie depuse si pentru ce intervale de timp?

Multumesc anticipat!
va rog sa mai imi spuneti care sunt acele contributii cu retinere la sursa si cum pot plati prima data doar acele contributii fara a-mi redirectiona cei de la finante banii catre alte datorii.

multumesc
Multumesc frumos pt raspuns.

O sa incerc sa platesc acele datorii cu retinere la susrsa...
Multumesc.

Iar daca nu s-au mai depus declaratiile fiscale necesare din 2012 cat de grav este?
Care sunt sansele ca societatea sa devina inactiva si radiata din oficiu?
Buna ziua

Am un SRL care din 2011 nu mai are activitate, iar sediul social a expirat la inceputul lui 2012 fara a-l mai prelungi si contributiile sociale (sanatate, somaj,etc) pentru ultima luna de activitate nu au mai fost platite pentru mine si inca 2 salariati din familie. Mentionez ca din martie 2012 nu s-au mai depus declaratiile fiscale.

Daca nu sunt platite aceste si eventualele datorii in ce masura i se poate imputa administratorului si daca este pasibil de raspundere penala?