avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Activitate Alex880302

Activitate Alex880302

Răspuns la discuția Somer-asigurat sau nu?
Va multumesc pentru raspuns.Deci, la pensia privata nu se cotizeaza, doar la cea publica si la sanatate?
Persoana care beneficiaza de indemnizatie de somaj este asigurata la sistemul public de sanatate (asigurari sociale de sanatate?- asigurat cu/fara plata fondului?) dar la fondul de pensii se cotizeaza in continuare?(atat pensia de stat cat si cea privata?).Este trecuta in vechimea muncii si perioada de somaj? Va multumesc pentru un raspuns.
Răspuns la discuția calcul somaj
Va multumesc pentru lamurire.
Răspuns la discuția Conditii acordare somaj
Va multumesc pentru raspuns.
Răspuns la discuția Conditii acordare somaj
Va multumesc pentru informatii.Dar, un raspuns concret: pot beneficia sau nu?
Răspuns la discuția calcul somaj
Care este indicatorul social de referinta pentru somaj? Pe unele site-uri am vazut ca este 500 RON, iar altii ziceau ca e salariul minim brut(se calculeaza 75% din indicator).Daca ma puteti lamuri, vi-as fi recunoscator.
Buna ziua,
Stiti cumva daca in urma expirarii contractului de munca pe durata determinata, pot beneficia de somaj? Mentionez ca am 12 luni cotizate la fondul de somaj dar nu sunt consecutive, am o luna intrerupta(august 2012 cand nu eram angajat), restul din 20 august 2008-20 august 2012 si 14 septembrie 2012 pana in prezent am avut cotizatie la somaj, deci am fost angajat in perioadele acestea.Pana acum nu am beneficiat deloc de somaj.

Va multumesc pentru un raspuns.