avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Activitate dianna20013

Activitate dianna20013

Discuție PFA
Buna seara,
daca vreau sa cumpar produse de pe un site chinezesc si vreau sa le vand la noi in tara am nevoie de PFA? Sau ce ar trebui sa fac sa fie legal? As vrea sa le vand pe internet sau sa deschid un magazin.
Discuție Mostenire
Buna ziua,
In cazul unui divort, sotul are dreptul la mostenirea sotiei primita prin decesul unui parinte?
Răspuns la discuția intrebare
Va multumesc!
Răspuns la discuția intrebare
Multumesc! Ei sunt ingrijorati pentru fiul lor. Daca fiul din prima casatorie aduce martori cum ca aceasta casa a fost facut impreuna, tot nu are niciun drept?
Discuție intrebare
Buna ziua,
vecinii mei traiesc in concubinaj. Impreuna au un baiat, iar barbatul dintr-o casatorie are alt baiat. Locuiesc intr-o casa construita impreuna, insa e pe pamantul mostenit de vecina si casa e tot doar pe ea (intabulata). El are doar mutatie, in rest nu apare nicaieri. Intrebarea lor e urmatoarea: Baiatul din prima casatorie a vecinului are vreun drept la mostenire avand in vedere ca ei nu sunt nici casatoriti legal si nici casa nu e pe amandoi?
Va multumesc
Răspuns la discuția prima instalare invatamant
Art. 7, alin. (2) din Legea nr. 283/2011 prevedea: „În anul 2012, autoritățile și instituțiile publice, indiferent de modul de finanțare, nu vor acorda premii și prime de vacanță”.
Nu apare nimic scris de prima de instalare. Aici intra si ea?
Răspuns la discuția Prima de instalare
Asta e valabil pentru orice judet,nu? Nu doar pentru Vrancea.
Buna ziua,
va rog sa imi spuneti se mai da aceasta prima de instalare? Lucrez deja de 2 ani de zile in invatamant si nu am primit-o.

Va multumesc.
Răspuns la discuția Prima de instalare
deci sunt obligati sa mi dea prima de instalare, nu? Mi s-a spus ca nu mai exista legea.
suplinitorilor de specialitate sau oricui?