avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Activitate chichi_csm

Activitate chichi_csm

Cunoasteti vreun caz sau e doar o parere proprie?
Altceva am intrebat.Daca va lucra ca si persoana fizica salariata acele datorii pe care le are la firma catre stat se vor retine din acel salariu? Multumesc anticipat.
Prietenul meu are o prbolema, din cauza traiului bun din frumoasa noastra tara o ajuns cu datorii la stat de 20 000 lei pe care nu le poate achita, afacerea pe care o detine a inchis portile. Problema si intrebarea mea est5e urmatoarea ce ar trebui sa faca? se pot stinge acele datorii? Bunurile firmei vor fi executate? (birou echipamente it etc) in viitoarul apropiat daca va lucra ca si persoana fizica statul ii va pune proprire pe salariu? Astept raspuns. Multumesc anticipat. Stima C.D.
Răspuns la discuția bilet la ordin- frauda
Va multumesc pentru raspunsul prompt, deci am dat niste produse electronice pe baza unui bilet la ordin scadent la 30 de zile, asta a fost candva in luna octombrie anul trecut, am fost cu acest bilet la executor cica la sediul firmei nu functioneaza nici o activitate, intrebarea mea ramane au trecut 6 luni de zile, se mai poate face ceva daca voi depune aceasta plangere sau este pierdere de vreme? mentionez ca exista un contract intre parti.. ce imi recomandati, din ce am inteles firma nu are depus nici un act contabil din 09 de cand e infintata produsele banuiesc ca la fel n au trecut prin firma. Multumesc anticipat. Stima
Am o intrebare am de recuperat o datorie pe baza unui bilet la ordin luat ca si garantie. Am obtinut punerea in executare silita. Datoria pe care o am de recuperat dateaza din octombrie anul trecut. Pot face pe langa la politie si o plangere pentru frauda? sau e pierdere de timp...?!
Sunt administratorul unui srl, in mare parte este vorba despre o marfa vanduta s-a ajuns la executare silita dar sediul firmei de unde am de recuperat suma de bani nu este valabil, adica propietarul imobilului respectiv ne spune ca nu e nici un sediu de firma acolo. In acest caz pot merge acasa la administratorul firmei respective (adresa buletin ) sau ce se poate face in cazul in care nu dam de respectivul administrator? mentionez ca este vorba despre un contract vanzare cumparare iar respectivul a garantat cu plata la ordin avalizata. Stima