avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 488 soluții astăzi
Forum Activitate gabitza79

Activitate gabitza79

Discuție pontaj soferi
Buna ziua!. Am o problema legata de pontajul soferilor dupa raport tahograf. Se ponteaza si alte activitati adica patratelul sau nu? Daca da se depasesc 10 ore pe zi. E corect sau nu?
Multumesc
Buna ziua.

Am un salariat care este in pensie de boala gr.3. Intrebarea mea este daca se platesc toate contributiile pentru el si daca se bifeaza la functia de baza.
Buna ziua!
Am un viitor angajat care are flotant pe buletin.Care adresa de domiciliu o inregistrez in Revisal?
Buna ziua!

Am o angajata care de maine revine la lucru din CIC . Azi copilul implineste 1 an si 11 luni. Azi vreau sa operez in Revisal incetarea suspendarii . Intrebarea mea este daca data sfarsit suspendare CIM corespunde cu data incetare suspendare CIM.
Cate zile de concediu de odihna are dreptul o salariata care se intoarce din cic in luna septembrie?
Discuție pontaj
Buna ziua.
Am o problema legata de pontaj daca ma puteti ajuta. Am salariati care lucreaza si sambata 4 ore.Ii pontez sambata 4 ore si lunea 8 ore. Am avut control si zice ca nu reiese repausul de 48 ore. Cum as putea evidentia in pontaj ca lunea vin mai tarziu la lucru?
Va multumesc!
Buna ziua!

Ma puteti ajuta cu fisa postului pentru Inginer silvic?

Va multumesc!
buna ziua!
Am o salariata care se intoarce din CIC cand copilul implineste 1 an si 11 luni.In revisal am trecut suspendarea pana cand copilul implineste 2 ani.Trebuie sa corectez in revisal data pana la care este suspendat contractul sau ii fac direct incetarea suspendarii?
Discuție fisa postului
Buna ziua!

Ma puteti ajuta va rog cu o fisa postului pentru masinist la masini de terasamente (ifronist)?

Va multumesc!
Discuție lnchidere CIM
Am un angajat care m-a sunat ca nu mai vine la lucru ca pleaca la munca in strainatate.Nu a venit sa isi dea demisia.Cum pot sa ii inchid CIM?