avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 546 soluții astăzi
Forum Activitate alexandru8

Activitate alexandru8

Răspuns la discuția Intrebare inmatriculare masina
perfect multumesc! am reusit sa o inregistrez la financiarul meu si am platit impozitul pe aceasta inainte sa imi expire fiscalul de la domnu atata nu eram sigur daca la biroul de inmatriculari mai trebuie sa prezint si fiscalul acestuia, Va multumesc !
Răspuns la discuția Intrebare inmatriculare masina
deci ma pot prezenta doar cu certificatul fiscal de ma mine? ma scuzati nu sunt foarte versat in ceea ce inseamna intelegerea legiilor romane

Paste fericit va urez!
Buna ziua. Am si eu o mica problema, recent am cumparat o masina, printr-un intermediar acesta mi-a dat toate actele inclusiv financiaru propietarului de la care a luat masina fiindca acest intermediar nu a inmatriculato, toate bune si frumoase am reusit sa o trec la circa mea financiara sau cum se zice taxe si impozite pe orasul meu, dar intre timp a expirat financiarul persoanei de la care a fost cumparata masina, nu persoana intermediara, intrebarea mea este Mai am nevoie de financiarul dansilor dupa ce o trec la circa mea financiara ? trebuie sa le prezint pe acestora la biroul de inmatriculari sau doar dovada ca am trecuto la mine? Va multumesc si Paste Fericit!
masina este lovita si nu va mai putea circula niciodata din cauza daunei si o tin curte , recent am cumparat una identica si cea lovita doresc sa o tin de piese dar ca sa numai platesc taxe si sa pot muta numerele pe cea noua doresc sa o radiez, Aici este dilema mea daca o radiez imi vor lua si numerele? cum trebuie sa fac ca sa tin numerele pentru noua masina
Buna ziua! As dori sa va intreb cam care este procedura/pasi de radiere definitiva a unui autovehicul din circulatie cu mentiunea ca doresc sa tin numerele ca sa le pun pe urmatoarea masina