avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 683 soluții astăzi
Forum Activitate claudia1313

Activitate claudia1313

buna,am 24 ani si in maxim o luna trebuie sa nasc,dar nu sunt asigurata deoarece nu am lucrat inainte deci nici nu depind de indemnizatia de la stat pentru cresterea copilului....ar trebui sa platesc spitalizarea si nasterea? stiu ca,ca si gravida ai gratuite anumite servicii,dar nu stiu nimic despre asta...prcizez ca sunt eleva la liceu cu frecventa redusa...asta nu imi da gratuitate?...sunt depasita de situatie si nu mai inteleg absolut nimic...va rog luminati-ma si pe mine! Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția trusou bebe...?
dar ca pfa poate sa dispuna de cei 600 lei indemnizatia de crestere a copilului?
Răspuns la discuția trusou bebe...?
mai am o intrebare,daca esti pfa poti face credit la banca?...
Răspuns la discuția trusou bebe...?
multumesc mult de tot...:)
Discuție trusou bebe...?
Buna,ma numesc Claudia si am nevoie de niste raspunsuri,daca se poate sa le primesc de la dvs...in 2008 m-am casatorit si am primit 50 euro de la primarie pentru prima casatorie,dupa care in acelas an am nascut o fetita si la fel am primit 50 euro pentru primul bebe...dar bebe a decedat la 6 luni de viata din anumite probleme,nu asta e esentialul....iar noi am divortat....acum astept pe bebe numarul 2,desi va fi bebe nr unul,pentru ca nu mai am altul in viata...voi primi aceias suma de la primarie? tin sa precizez ca bebe 1 era pe numele tatalui,de care am divortat iar bebe doi va fi pe numele actualului tatic,care pentru el e primul copil,normal ar fi primul si ar trebui sa primim...nu? multumesc mult!