Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... trusou bebe...?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

trusou bebe...?

Buna,ma numesc Claudia si am nevoie de niste raspunsuri,daca se poate sa le primesc de la dvs...in 2008 m-am casatorit si am primit 50 euro de la primarie pentru prima casatorie,dupa care in acelas an am nascut o fetita si la fel am primit 50 euro pentru primul bebe...dar bebe a decedat la 6 luni de viata din anumite probleme,nu asta e esentialul....iar noi am divortat....acum astept pe bebe numarul 2,desi va fi bebe nr unul,pentru ca nu mai am altul in viata...voi primi aceias suma de la primarie? tin sa precizez ca bebe 1 era pe numele tatalui,de care am divortat iar bebe doi va fi pe numele actualului tatic,care pentru el e primul copil,normal ar fi primul si ar trebui sa primim...nu? multumesc mult!
nu cred...
Prima de nastere, trusou, ajutor de casatorie etc nu se mai acorda .
"legea nr. 482/2006 referitoare la acordarea trusoului pentru nou-nascuti nu mai este in vigoare, a fost abrogata. "
gi-jane2, moderator
multumesc mult de tot...:)
mai am o intrebare,daca esti pfa poti face credit la banca?...
Teoretic da, practic, intrebati la banca.. in ce conditii puteti primi , in ce scop il solicitati, ce acte va trebuiesc...