avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 731 soluții astăzi
Forum Activitate slytuta

Activitate slytuta

Care este salariu incadrare pt 2 ore in conditiile in care este partime, lucrand in alta parte cu norma intreaga?
Răspuns la discuția Angajare 2 ore
Care este salariul de incadrare pt 2 ore?
Discuție Angajare 2 ore
Cat se plateste pt angajare 2 ore, in conditiile in care este al 2 serviciu, primul fiind cu norma intreaga de 8 ore.
Răspuns la discuția Succesiune
multumesc mult
Răspuns la discuția Succesiune
au trecut 4 ani de la moartea mamei.
cu toate ca eu sunt cel care sta in casa si am stat in casa cu mama si cealalta jumatate este deja a meu de la prima mostenire, dupa tata, iar fratele a luat toate pamanturile atunci.ce martor putea sa aduca , daca eu stau in casa?
Discuție Tutela
ce implica obtinerea unei tutele din partea autoritatii tutelare?
tatal meu este bolnav de cancer si fara venit si doreste sa mi faca act de vanzare cumparare pe un bun cu conditia sa am grija de el.
are o varsta mai inaintata, 80 ani, iar notarul a cerut tutela din partea autoritatii tutelare.
Răspuns la discuția Succesiune
sa fiu mai explicit.
am avut o casa, dupa moartea tatalui s a facut succesiunea in care se stipula ca jumatate ramane mamei si jumatate fratelui meu. la moartea mamei aveam dreptul legal la jumatate din jumatatea mamei, mai exact o camera din 2, dar fratele sustine ca el a facut succesiunea fara ca eu sa ma prezint, mai exact fara sa mi spuna ca face succesiunea in care i s a acordat lui tot, adica cele 2 camere ale mamei. se poate asa ceva?
Răspuns la discuția Succesiune
si care este perioda in care trebuie data aceea declaratie?
Discuție Succesiune
daca nu ma prezint la succesiune pierd tot, sau se imparte normal?
Răspuns la discuția Pensie de boala (cancer)
multumesc mult