avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 141 soluții astăzi
Forum Activitate raducrisa

Activitate raducrisa

Răspuns la discuția Coordonare SSM pe santiere mobile
MULTUMESC FRUMOS!
Răspuns la discuția Coordonare SSM pe santiere mobile
Da, persoana care este coordonator de santier - indeplineste conditiile HG 300/2006, este angajat intr-o firma oarecare, dar pentru ca este abilitat (are diploma de coordonator, actualizata) si este nevoie de el ca si coordonator intrun santier. Societatea poate sa incheie contract de prestari servicii si sa trimita in santier persoana ca si coordonator?
Răspuns la discuția Coordonare SSM pe santiere mobile
Multumesc frumos!
Eu ma refer ca firma, ca societate; societatea trebuie sa fie abilitata, sau poate incheia contract pentru coordonator de santier, sa puna la dispozitie prin contract un coordonator de santier, fara sa fie abilitata
Pentru a incheia un contract de coordonator SSM pe santier, firma trebuie sa fie abilitata?
Sau abilitarea este necesara numai pentru activitati de responsabili ssm?
Multumesc frumos! Voiam sa stiu daca se considera 4 ani de la obtinerea autizatiei sau cand expira ultima viza.
Daca autorizatia de stivuitorist a fost eliberata in decembrie 2013 si ultima viza pe talon este din decembrie 2017, autorizatia mai este valabila?
In 2018 trebuie sa efectueze stagiul de prelungire a autorizatiei?
Răspuns la discuția Inchiriere casa la munte
Multumesc frumos, dar eu ma gandeam la varianta ichirierii la turisti........
Sunt persoana fizica si am o casa la munte pe care uneori vreau sa o inchiriez; cum pot sa fac acest lucru legal? Care sunt pasii ca sa fie totul legal?
Multumesc frumos!
Răspuns la discuția Testamentul poate fi atacat?
Multumesc frumos pentru raspunsuri!