Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Inchiriere casa la munte
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Inchiriere casa la munte

Sunt persoana fizica si am o casa la munte pe care uneori vreau sa o inchiriez; cum pot sa fac acest lucru legal? Care sunt pasii ca sa fie totul legal?
A se vedea contractul de locatiune, Noul Cod civil, art. 1777- art. 1823
Multumesc frumos, dar eu ma gandeam la varianta ichirierii la turisti........