avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 692 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters297585

Activitate ContSters297585

Răspuns la discuția Sa ma duc la politie?
bine,va multumesc :D
Răspuns la discuția Sa ma duc la politie?
Pai el sa oferit a spus " vrei sa scapi? dami 400 ron si te scap eu si o sa declar diferit nu eu am insistat/propus "
Anul acesta in iunie am avut o problema cu un dosar in care am fost implicat in fine intr-un final sa terminat dosarul si cineva mi-a promis pe vremea aceea ca o sa dea o declaratie favorabila in schimbul a 400 ron , intre timp sa solutionat cazul si am vazut ca nu a fost asa cu mi-a promis . As putea sa ma duc la politie depun plangere pentru tainuire sau santaj ? multumesc
Răspuns la discuția Ce e de facut?
multumesc frumos !
Răspuns la discuția Ce e de facut?
bun si ca sa inteleg si eu ,dosarul sa terminat la asta se refera cu solutia sau abea incepe? si sunt luat in calitate de ..?
Discuție Ce e de facut?
[ link extern ] /

Salutare,sunt foarte panicat ,puteti sa imi explicati mai multe ? De exemplu in calitate de ce anume sunt chemat ? Ce sugerati sa fac ? Ca nu am nici o idee despre ce este vorba.
Va multumesc !
Discuție Bataie de joc
Buna ziua,as putea sa dau in judecata o persoana care imi pateaza imaginea? Am fost implicat intr-un scandal cu un telefon furat ,telefonul a fost gasit la o persoana cu care nu am nici o treaba(nu ne cunoastem) ,nu stiu ce sa intamplat mai departe,eu doar am dat o declaratie cum sa intamplat si aia a fost am plecat acasa si nu am mai auzit nimic,in schimb la firma ma vorbeste pe la spate sefii imi rad in nas ,colegii fac glume pe seama mea si nu mi se pare corect sa se intample asa ceva pentru ceva ce nu am facut .
Răspuns la discuția complicitate
Noi nu stiam daca era furat sau daca era original si pur si simplu a venit cu o oferta pe care nu am putut refuza si l-am cumparat si l-am dat mai departe :D ,si politia a venit si i la confiscat ultimului proprietar ,eu practic am dat doar un pont unde sa il vanda
Discuție complicitate
Salutare tuturor, acu o săptămână un prieten a cumpărat un telefon de la niste bisnitari cu suma de 300 ron, trebuie sa spun ca nici eu nici el nu eram convinsi ca este orginal dar cum si o replica era mai scumpa la cumparat. L-a cumparat si la dat mai departe pe 400 ron .cel care la cumparat cu 400 ron la dat mai departe pe 1000 acesa fiind original, fiind vb de samsung galaxy s5 . Iar ultimu posesor a fost prins de politie. Eu daca i-am dat un pont celui care la luat de la bisnitari unde sa il dea mai departe as putea pati ceva? Meontionez ca nu am castigat nimic din aceasta afacere
Buna ziua,
Exista vreo lege a invatamantului prin care ,un elev in clasa a 11a nu i se poate incheia o medie daca are o treime din absente motivate din nr. orelor de curs pe semestrul respectiv?
Daca da ,ce e de facut ca acestuia sa i se incheie media.
Va multumesc !