avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 586 soluții astăzi
Forum Activitate georgedinradauti

Activitate georgedinradauti

Va multumesc pentru raspuns! dar poate am fost putin neclar si nu m-am facut inteles in legatura cu problema mea dar eu am depus dosarul la serviciul preschimbari auto inainte de data expirari permisului ITALIAN acasta fiind in 29/08/2013 iar permisul auto mia fost retinut la depunereadosarului iar dovada a fost emisa pinna la 29/08/2013 nu pe 30 zile cum mi-ati explicat dumneavoastra si nu am inteles daca am dreptul de a o mai prelungi!
Facetima sa intelg putin mai clar !VA MULTUMESC ANTICIPAT!
Va salut!Astazi 20/08/2013 am fost la depunera dosarului pt.preschimbare permis auto cat.B eliberat destatul ITALIAN ce se expira pe 29/08/2013!Dosarul cuprinzind: -permis auto italian tradus si legalizat
-declaratie notariala pe proprie raspundere ca nu am alt permis nici in Romania sau in alt stat si cel ce il detin este eliberat in baza unuia identic cat.B optinut in Romania
-cazier , chitanta c.e.c,fisa medicala
La finalul acestei proceduri mi-a fost eliberata o DOVADA cu drept de circulatie pinala data de 29/08/2013.
Consider ca mi sa facut un act de nedreptate restringindumi dreptul de a conduce dupa aceasta data si ne mai putind prelungi aceasta dovada pina la finalizarea procedurilor dintre statul ITALIAN si cel ROMAN ce mi sa spus ca vor dura cel putin 3 luni de zile timp in care nu pot circula !
Daca ma poate ajuta cineva cu o sugestie cum pot sa indrept aceasta nedreptate si unde trebuie sa ma adresez!