avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Activitate elsa28

Activitate elsa28

Buna seara. Persoana care si-a dat acordul, a platit cand a solicitat sa ii dau acceptul pentru bransare la coloana de gaz, o suma mica ( partea ce ii revenea ca plata pentru apartamentul lui), dar nu am dat prin notariat si acceptul pentru ca sa poata avea posibilitatea ca el sa isi dea acceptul pentru racordarea celorlalti vecini care doresc sa isi monteze CT.Mentionez ca toate cheltuielile le-am suportat la instalarea coloanei de gaz comuna,fara participarea a nici unui vecin, este firesc ca acum toti cei ce doresc sa se branseze sa isi plateasca partea ce le revine.
Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns. Am instalat centrala termica de apartament in 2001 , fiind prima persoana care a instalat centrala pe scara.Recent , un vecin isi instaleaza centrala termica si primeste acordul notarial de racordare la teava de gaz de la alt vecin care a primit acceptul de racordare de la mine, pentru a-si putea monta centrala in propriu apartament. Intrebarea mea este : cei ce au montate centrale termice in scara cu acceptul primei persoane care a facut plata la instalatia de gaz teava comuna au dreptul sa isi dea acordul la instalarea centralei termice persoanei care vrea sa isi monteze centrala? Multumesc.