avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Activitate lacrimi_oana

Activitate lacrimi_oana

Răspuns la discuția Divort
Cand am divorțat am facut la notar o declarație precum renunț la tot ce mi se cuvenea in favoarea copiilor.
Discuție Divort
Buna ziua,am divorțat acum 8 ani si nu am facut la partajul din cauza copiilor, eu m am mutat cu chirie iar fostul soț a rămas în imobilul pe care îl deține am. De curând am cumparat o masina ,când am fost sa o înscriu pe rol mi s a transmis ca am datorii la impozitul pe imobilul în care sta fostul soț,pentru ca eu am de plata 50 la sută din imobil. De ce sunt obligată să plătesc daca eu nu am nimic??
Am primit fluturașul de salariu si am observat ca apare o reținere pentru deducere personală,ce inseamna???
Buna ziua,luna trecuta pe 3 am încheiat contractul de muncă pe perioadă determinată (12 luni),acum 2 zile am avut nevoie de o trimitere de la medicul de familie însă nu mi s a dat motiv că nu figurez ca asigurat. Imi poate spune cineva de ce? Multumesc.
Buna ziua,am încheiat contractul de muncă luna trecută pe 3 însă nu apar ca asigurat.
Multumesc frumos
Este nevoie neaparat de avocat???
Buna seara,ma numesc Petrila Lacramioara. Fata mea are 2 copii minori de 3 ani si cea mica de 9 luni.Este despartita de sot de cateva luni.Intrebarea mea este, ce acte ne trebuie si cam cat ma costa sa l dam in judecata pentru pensie alimentara??