avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 608 soluții astăzi
Forum Activitate dori57

Activitate dori57

F. multumesc,dar nu stiu cum deoarece toate chitantele,etc...dovezi sunt la dispozitia "sotiei",dar martori ?
Cu respect,
Buna seara,

Sunt in cocubinaj din anul 2005 pana in febr.2015.Dupa decesul mamei(ultimul membru din fam.)in anul 2007(febr),din vanzrea apartamentului a rezultat suma de 100000 eur.pe care i-am impartit (1/2 si1/2)cu nepotul meu,fiul fratelui meu decedat in 1999.Parte mea am dat-o "sotiei"(cum urma sa procedam) in vederea achizitionarii de materiale de constr.si alte obiecte necesare construirii in comun(si ea vanduse un apartament)a unei case,fapt realizat in 2008.In febr.2015 mi-a imputat faptul ca in urma unei convorbiri tel.auzite de fiica acesteia as fi dovedit infidelitate fata de concubina fapt finalizat,dupa o discutie cu"nu mai putem locui impreuna"-ca urmare ,spre binele familiei ei(fiica,mama,tata)m-am mutat cu chirie.Mentionez ca toate veniturile castigate de subsemnatul din alt job + drepturile de pensie(anticipata M.A.I.)au fost "gestionate"de catre concubina si parintii acesteia.In urma separarii,va intreb,IN CE MASURA IMI POT RECUPERA SUMA INVESTITA-adica in jur de 50000 euro.(nu vorbesc de salarii si pensii in aproape 15 ani)euro.

Cu respect,
Am terminat in august 1983 Scoala de ofiteri activi tancuri si auto(arma auto)cu durata de 3 ani.In anul 2001 (iunie)mi-am incetat activitatea.
Cu ce categorie de studii civile se poate echivala ? cine este legal abilitat sa emita un document oficial in acest sens sau de unde se pot obtine lamuriri in acest sens.
Cu respect,