avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 414 soluții astăzi
Forum Activitate mihaigeorge

Activitate mihaigeorge

am fost la banca respectiva si ei sustin ca din data de 17.04.2014 si pana in data de 20.03.2019 sunt 60 de luni!practic una din rate este pe 3 zile!este normal sau pot face reclamatie la opc?
sa inteleg ca exista posibilitatea ca acel contract sa fie gresit!din ce se intampla si la ce am calculat eu platesc practic 60 de rate dar din aceste 60 2 rate le platesc intr-o singura luna neexistand 60 de luni care ar trebui sa fie ci doar 59!
la incheierea contractului pe 17.04.2014 normal ar trebui ca,data scadenta sa fie pe 17.04.2019 ca sa fie 60 de luni?
buna ziua!am facut o refinantare la banca [editat] contractul l-am semnat pe data de 17.04.2014!in contract scrie ca este pe o perioada de 60 de luni cu scadenta pe 20.03.2019!dar nu sunt 60 de luni si sunt de fapt 59!odata ce am semnat contractul pe data de 17.04.2014 pe o perioada de 60 de luni acesta trebuia sa se incheie pe 17.04.2019?daca in contract e specificata perioada de 60 de luni dar data scadenta care apare ca fiind 20.03.2019(adica59 de luni)contractul este nul?multumesc
ok!atunci de ce platesc caldura la radet?atat timp cat nu am dreptul sa iau subventie?platesc cam 200 pe luna pentru tevile alea
eu sunt debransat de la radet si sunt pe incalzire cu centrala cu gaze!totusi iarma platim caldura la radet pentru tevile care trec prin apartament!putem face subventie la caldura pentru acele tevi?
Răspuns la discuția program de 8 ore
am inteles!deci daca lucram sa spun duminica de 1 decembire si nu ni se acorda sporul acela trebuie sa ne dea liber si luni si marti?luni fiind una din zilele libere saptamanale!
Răspuns la discuția program de 8 ore
si daca suntem chemati de sarbatori legale?
Răspuns la discuția program de 8 ore
toata unitatea in afara de noi lucreaza de luni pana vineri
Răspuns la discuția program de 8 ore
deci nu e specificat nicaieri ca ar trebui sa avem doua zile libere!sau ca pentru acea duminica sa fim platiti dublu!
noi pana acum am lucrat la tura 12/24 12/48!acum vor sa ne faca program de opt ore!dupa cum urmeaza luni liber marti 10 ore miercuri 10 ore joi 8 ore vineri 8ore sambata liber si duminica 4 ore!se poate asa?fara doua zile libere consecutive si fara sa fim platiti duminica dublu!