avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 691 soluții astăzi
Forum Activitate anapopescu1

Activitate anapopescu1

Am inteles,o ultima intrebare
Dar in situatia mea s-ar prescrie fapta tinand seama de NCP.
Am savarsit fapta in martie 2005 si conform noului cod penal a intervenit
prescrierea speciala (pedeapsa maxima plus inca jumatate).
Ce este de facut?
Va multumesc anticipat.
Buna seara,Va multumesc pentru raspuns.In situatia in care sentinta curti de apel va deveni definitiva, voi mai putea ataca sentina cu recurs la ICCJ?

Buna seara,nVa multumesc pentru raspuns.nIn situatia in care sentinta curti de apel va deveni definitiva, voi mai putea ataca nsentina cu re la ICCJ?nn
Buna ziua,

Respectos va rog sa-mi raspundeti la 2 intrebari.
Sunt implicata intr-un proces penal la Curtea de Apel Craiova iar pe data de 27 Ianuarie 2014 mi se va comunica decizia
Tin sa precizez ca dosarul a fost si la ICCJ care a casat decizia Curti si a intors dosarul pentru rejudecare la Curtea de Apel (la Tribunal am primit o pedepsa
de 1 an cu suspendare iar la Curtea de Apel 2 ani cu executare)

1.Doresc sa stiu daca mai exista cale de atac la ICCJ sau daca decizia este definitiva si irevocabila?

2.Faptele de care sun acuzata sunt savarsite in anul 2005 si se vor presrie conform noului Cod Penal (fals informatic 1-5 ani) dar tinand cont
ca instanta se poate pronunta cu 3 zile inaintea de 1 februarie 2014 ce pot sa fac?

Va adresez aceste intrebari pentru ca cei doi avocati pe care i-am angajat si platit nu au putut sa-mi dea un raspuns clar.
Multumesc anticipat