avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Activitate szimi84

Activitate szimi84

Răspuns la discuția Subsolul blocului
umultumesc frumos pentru raspunsuri.
Răspuns la discuția Fondul de rulment
da dar daca de la lichidator am luat acel apartament atunci? el si-a pierdut toate drepturile cand lichidatorul a preluat de la el apartamentul a preluat si cele bune si cele rele. sau nu? si apartamentul era pe firma, deci atunci el la asociatie doar cu acte false poate sa mearga fiindca pe firma ar trebui s-o ceara. nu? si dupa ce gata m-am instalat vine sai dau bani.
Răspuns la discuția Fondul de rulment
Dar vreau sa va intreb Ca acel fond de rulment nu apartine apartamentului, eu asa cred ca nu are dreptul sa ceara nici de la mine nici de la asociatie daca apartamentul era pe firma si eu am luat-o de la lichidator , eventual cu lichidatorul ar fi trebuit sa discutam ca ramane sau nu acel fond de rulment, dar nu sunt siur de acea intreb
Bun a ziua Am mostenit din pacate anul trecut in septembrie 12.5 % dintr-un apartament Iar de 2 luni mi_am cumparat un apartament ,si am plecat la primarie ca s0o inregistrez pe mine si acolo mi-au spus ca se majoreaza impozitul cu 65% pe apartamentul cumparat. In trebarea me aeste chiar daca prin mostenire am 12.5% dintr-un apartament atunci se ia in considerare care am cumparat-o fiind a 2???? Apartamentele sunt in orasul oradea
Va multumesc anticipat
Răspuns la discuția Subsolul blocului
problema e ca nici nu am unde mai construi, dar ma deranjeaza ca daca eu sunt ceel mai nou ti=oti calare pe mine si nu ma ajuta cu nimic. Ba din contra inca sunt si revoltati ca dece vreau si eu pivnita
Răspuns la discuția Subsolul blocului
Este un bloc cu patru etaje , la mine in cf scrie ca am cota teren de 21mp. am fost in subsol Am vazut ca sunt mai multe pivnite de mai multe dimensiuni dar stiu care are chiar 2 pivnite si cand am incercat sa vorbesc cu el S-a revoltat ca ce vreau eu ca ei sunt de demult aici si ca nu o sa se modifice nimic chiar daca eu vreau asta este si a plecat revoltat. Cum a m vazut sunt aproximativ 16boxe dar de diferite tipuri si nici nu este loc pentru altele, Daca iau in considerare partea mea doar 3 pivnite sunt, pe celelalte 3 parti sunt cam 5, sper ca e de ajuns ce v-am scris.
BUna ziua am cumparat un apartament de la lichidator judiciar (firma in insolventa) iar folstul proprietar ma bate la cap ca sa ii dau banii pentru fondul de rulment, el are dreptul pentru asa ceva? Apartamentul este in Oradea. se poate ca cei de la sociatie sa ii dea fara stirea mea? eu a mun contract prin care am cumparat-odar nu de la el. Ce pot face in aceasta faza?
Va multumesc
Buna ziua Am o problema cu anumiti vecini din bloc. Am cumparat un apartament de 2 luni si m-am gandit ca ar fi bine sa-mi depozitez si eu ca alti vecini lucruri pe care nu prea le folosesc,. Am intrebat de la cativa de beciuri si uni ocupa in mai multe locuri iar eu nu am nici una. Spuneti-mi va rog ce as putea face? Apartamentul e in Oradea , Eu cred ca am dreptul si eu. Am fost si la asociatie dar mi-au spus ca sa vorbesc cu vecinii, in bloc sunt 20 apartamente. 3 sunt cu 3 camere , restul cu 2 Iar eu am 3 camere. Nu situ teoretic dupa lege cum se poate rezolva, ca sa ii pot spune si eu mai departe.Va multumesc anticipat