avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 638 soluții astăzi
Forum Activitate azorel1

Activitate azorel1

Bună ziua
Dacă laterala unei case pe partea de jos la parter este formata din 3 piloni pentru susținerea etajului superior, între piloni sunt și 4 ferestre. Aceasta laterala este considerata calcan Dacă vecinul dorește sa construiască o casa lipita de ea doar pe partea de etaj, plus înălțarea peste casa cu încă un etaj.
Spuneti doar ca nu sa implicat in nimic dar din ce motiv....pt ca fetita v.a fost incredintaya dvs daca era incredintata tatalui si dvs ati fi vizitato sub acelati program cand ati fi putut face acele lucruri de care ziceti ca tatal nu lea facut.
E o rusine ca invinuiti tatal de lipsa de implicare cand tatal este separat de fetita...bine face tatal sa va ia fetita si sa traiti si dvs momentele de a nu putea sa.ti ti copilul in brate de a nu pitea sa.i spui noapte buna si buna dimineata in fiecare zi...asa veti aprecia si dvs ce inseamna lipsa copilului pt un parinte indepartat....sau poate va este frica ca nu veti mai primi pensie alimentara si va trebui sa platiti dvs pensie alimentara sau va este ciuda ca fetita isi iubeste tatal contrar dorintelor dvs...
Răspuns la discuția Divort
Interesanta abordare....daca sotul este prins ca inseala automat intra in vigoare in proces infidelitatea....dar daca sotia este infidela nu e nico o problema poate fi si cur..a ca tot mama model este in fata legi. Ma intreb ce educatie ii va da fetei aceasi care a avuto si ea ceea ce s primit si sotia de la mama ei...care si ea a divortat la vremea ei.
Răspuns la discuția Divort
Adica sa fiu linistit ca nu voi castiga copilul in instanta...nu este nici o solutie nici o portita?
Răspuns la discuția Divort
noi momentan locuim la parinti sotiei. da am fost o familie normala, imi iubesc copilul desi nu sunt convis ca este conceptia mea, iar dupa divort eu ma voi remuta la parinti mei si sotia mea va ramene la aceeasi resedinta. Ea ar vrea sa se mute dar iam dat de inteles ca nu voi fi deacord niciodata sa schimbe resedinta copilului de la adresa actuala, in caz ca voi putea influenta intrun anumit fel.
in plus pe langa ce? pe linga cheltuielile de zi cu zi de intretinere si crestere si educare a copilului, fiind custodie comuna intr-o luna doua saptamani la un parinte doua saptamani la celalalt parinte...dece ar mai trebui sa platesc si pensie de intretinere....so intretin pe fosta sotie....ia doreste divortul si nu eu.
cum miam prins sotia...citind pe saituri, e-mailuri lasate deschis de catre ia , mesaje pe telefon, dar binentele nu atunci cand ar fi trebuit ci dupa o perioada mai lunga de timp.
Discuție Divort
ma confrunt si eu cu o situatie ciudata.
sunt casatorit de 7 ani, in relatie de 11 ani, avem un copil de 2,5 ani, si recent am aflat ca sotia are o relatie de un an de zile cu un alt barbat. Situatia face ca tot ea este cea care a intentad divort in instanta. eu miam prins sotia si in ani trecuti cu infidelitate dar de fiecare data am aflat prea tarziu. Avem si datori comune la banci, la una este coplatitor dar alte doua sunt doar pe numele meu, toate luate in timpul casatoriei.
acum vin intrebarile:
1. daca eu nu am gresit cu nimic se poate solutiona divortul.
2. am vre-o sansa sa cantig copilul in instanta, adica domiciliul copilului sa fie la resedinta mea.
3. toate taxele de judecata in urma divortului le va suporta sotia din moment ce ia a intentat procesul de divort sau mi se va inputa ulterior.
4. sotia nu mai vrea sa contribuie la cheltuielile de rata la banci, si sunt presat zi de zi de banca sa achit datoriile restante.
5. daca eu nu doresc divortul se poate solutiona si fara sa vreau eu.
6. am inteles ca mai nou in caz de copii se acorda custodia comuna, va mai trebui sa platesc pe linga si 1/3 din venituri ca si pensie alimentara daca instanta decide sa ramane copilul la adresa ei.
7. dupa toate nedreptatile dupa 11 ani pierduti din viata, am vre-o sansa sa ies in castig intrun fel sau altul.

Discuție Divort, minor
ma confrunt si eu cu o situatie ciudata.
sunt casatorit de 7 ani, in relatie de 11 ani, avem un copil de 2,5 ani, si recent am aflat ca sotia are o relatie de un an de zile cu un alt barbat. Situatia face ca tot ea este cea care a intentad divort in instanta. eu miam prins sotia si in ani trecuti cu infidelitate dar de fiecare data am aflat prea tarziu. Avem si datori comune la banci, la una este coplatitor dar alte doua sunt doar pe numele meu, toate luate in timpul casatoriei.
acum vin intrebarile:
1. daca eu nu am gresit cu nimic se poate solutiona divortul.
2. am vre-o sansa sa cantig copilul in instanta, adica domiciliul copilului sa fie la resedinta mea.
3. toate taxele de judecata in urma divortului le va suporta sotia din moment ce ia a intentat procesul de divort sau mi se va inputa ulterior.
4. sotia nu mai vrea sa contribuie la cheltuielile de rata la banci, si sunt presat zi de zi de banca sa achit datoriile restante.
5. daca eu nu doresc divortul se poate solutiona si fara sa vreau eu.
6. am inteles ca mai nou in caz de copii se acorda custodia comuna, va mai trebui sa platesc pe linga si 1/3 din venituri ca si pensie alimentara daca instanta decide sa ramane copilul la adresa ei.
7. dupa toate nedreptatile dupa 11 ani pierduti din viata, am vre-o sansa sa ies in castig intrun fel sau altul.