avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 451 soluții astăzi
Forum Activitate CAMY40

Activitate CAMY40

Detin o a doua locuinta, mostenire, o casa veche, doar cu energie electrica si canal in curte, neracordat la canalizare.Locuinta respectiva este situata pe o strada cu apa, canal, gaze. In declaratia fiscala de impozit am bifat rubrica cladiri fara instalatii de apa, canalizare , electrice, incalzire. Functionarul din primarie mi-a cerut sa rectific declaratia, pe motiv ca strada are toate utilitatile si sa bifez rubrica cu instalatii, in conditiile in care conditiile respective nu sunt cumulate.
Va rog sa-mi dati un raspuns legat de aceasta situatie. Ce pot sa fac? Nu vreau sa dau o declaratie care nu e conforma cu realitatea.
detin un teren , pe care l-am inchiriat unei firme, care a plasat o toneta .firma respectiva a intrat insolventa, nu mi-a achitat chiria . am reziliat contractul , dar au abandonat toneta pe terenul meu. nu mai raspund la telefone si mailuri.ce ar trebui sa fac , pentru a debarasa terenul ( nu stiu ce sa fac cu toneta), intrucat toate demersurile de a rezolva amiabil au esuat. Multumesc anticipat!