Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract inchiriere teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract inchiriere teren

detin un teren , pe care l-am inchiriat unei firme, care a plasat o toneta .firma respectiva a intrat insolventa, nu mi-a achitat chiria . am reziliat contractul , dar au abandonat toneta pe terenul meu. nu mai raspund la telefone si mailuri.ce ar trebui sa fac , pentru a debarasa terenul ( nu stiu ce sa fac cu toneta), intrucat toate demersurile de a rezolva amiabil au esuat. Multumesc anticipat!
Sa luati legatura cu lichidatorul judiciar al societatii. Cu siguranta va fi interesat sa o valorifice. Atentie ca aveati si dvs un termen in care puteati sa va inscrieti la masa credala sa va recuperati chiria restanta.